Geri Ödeme ve İade Politikası

Web sitemiz üzerinden satın alınan veya ücretsiz olarak indirilen tüm dosyalar, gerekli güvenlik kriterlerini sağladıktan sonra gönderilmektedir. Ancak indirildikten sonra dosya güvenliği indiren kullanıcının sorumluluğundadır. Açık kaynaklı dosyalara güvensiz bir bilgisayar, hosting veya kötü amaçlı kişiler tarafından zararlı kodlar eklenebilir. Bu nedenle, dosyaların güvenliğini sağlamak site yöneticisinin sorumluluğundadır.

EklentiMarket.com olarak, kullanıcılarımıza aşağıdaki yükümlülükleri sağlamaktayız:

  • Sitemiz üzerinden satın alınan veya ücretsiz olarak indirilen dosyaları gerekli güvenlik kriterlerini sağladıktan sonra göndermekteyiz.
  • Satın alınan dosyaların güvenliği indiren kullanıcının sorumluluğundadır.
  • Ücretli dosyaların sorumluluğu satın alan kullanıcıya aittir. Dosyaların ticari amaçlarla veya izinsiz olarak paylaşılması veya dağıtılması yasaktır.
  • Dosyalar üzerinde kullanımı engelleyen sorunlar için düzenlemeler yapılmaktadır ve bu düzenlemeler tüm kullanıcılara aynı anda dağıtılmaktadır.
  • Lisans değişikliği yapılmamaktadır ve satın alınan dosyaların iadesi mümkün değildir.
  • Teknik destek hizmeti ve lisans anahtarı sağlanmamaktadır. Satın alınan ürünlerin dokümantasyonu kullanıcıya iletilmektedir.
  • Firmamız, “Gizlilik Politikası, İade ve Güvenlik Politikası” hükümlerini değiştirme hakkını saklı tutar ve değişiklikler sitemizde yayınlanarak duyurulur.
  • Geri ödemeler, ödeme hizmet sağlayıcıları olan Paymax veya Paytr tarafından yapılmaktadır.

Yukarıdaki açıklamalar, EklentiMarket.com olarak yükümlülüklerimizin özeti niteliğindedir.

Dosya Güvenliği İndiren Kullanıcının Sorumluluğundadır

İndirilen dosyaların güvenliği tamamen kullanıcının sorumluluğundadır. Dosyaları indirdikten sonra, kullanıcıların güvenlik önlemlerini almaları önemlidir. Güvenilir antivirüs programları kullanarak dosyaları tarayıp zararlı kodlara karşı korunmak önemlidir.

Ücretli Dosyaların Sorumluluğu Satın Alan Kullanıcıya Aittir

Ücretli olarak satılan dosyaların sorumluluğu satın alan kullanıcıya aittir. Dosyaların ticari amaçla veya izinsiz olarak paylaşılması veya dağıtılması yasaktır. Bu tür durumlarda lisans iptali veya mahkeme süreci başlatılabilir.

Dosya Düzenlemeleri ve Kullanım Engelleri

Satın alınan dosyalarda, kullanımı engellemeyecek düzenlemeler yapılmamaktadır. Ancak, kullanımı engelleyen sorunlara çözüm olarak düzenlemeler yapılabilir ve bu düzenlemeler tüm kullanıcılara aynı anda dağıtılır.

Ürünlerin Test Edilmesi ve Hosting Sorunları

Web sitemizden satın alınan tüm ürünler önceden test edilmiştir. Ancak, kullanıcılar hosting kaynaklı çalışmayan ürünler için ücret iadesi talep edemezler. Ücret iadesi için, dosyaların sitemizde de çalışmadığını kanıtlamanız gerekmektedir.

Lisans Değişikliği ve Yasaklar

Satın alınan temanın lisansı, daha sonra satın alınan paket içinde aksi belirtilmediği sürece değiştirilemez. Ayrıca, dosyaların açık kaynaklı olduğu için, ekstra bir ürün veya lisans anahtarı sağlanmaz. Ayrıca, satışı yapılan dosyalar açık olarak teslim edildiğinden, indirildikten sonra iadesi yapılmaz.

Ürün İadesi ve Ücret İadesi

Web sitemizden satın alınan tüm ürünler test edilmiştir. Ancak, kullanıcılar hosting nedeniyle çalışmayan ürünlerde ücret iadesi alamazlar. Ücret iadesi sağlanabilmesi için dosyaların sitemizde de çalışmaması gerekmektedir.

İade Kapsamı

Firmamız, online ortamda teslim edilen hizmetler için yasa gereği ücret iadesi yapamamaktadır. Ancak, iade inisiyatifi aldığımız durumlarda geri ödemeler, ödeme hizmet sağlayıcıları olan Paymax veya Paytr tarafından yapılır. İade süreci 14 iş günü kadar sürebilir. İade yapıldığında müşterinin iade sürecini Paymax veya Paytr üzerinden takip etmesi gerekmektedir.

Teknik Destek ve Lisans Anahtarı

Satın alınan ürünler için teknik destek hizmeti ve lisans anahtarı sağlanmamaktadır. Ancak, tema ve eklenti satın alımlarında satın alınan ürünün dokümanı müşteriye iletilir.

Gizlilik Politikası Değişiklikleri

Firmamız, işbu “İade, Güvenlik ve Gizlilik Politikası” hükümlerini dilediği zaman sitede yayınlayarak veya kullanıcılara elektronik posta göndererek değiştirebilir. Gizlilik Politikası hükümleri değiştiği takdirde, yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.

Geri Ödemenin Yapılması

Geri ödeme gerektiği durumlarda, geri ödemeler Paymax veya Paytr tarafından yapılmaktadır. Geri ödeme süreci 14 iş günü kadar sürebilir.

Ödeme Hizmet Sağlayıcıları

Ödeme hizmet sağlayıcıları olan Paymax veya Paytr, müşteriye geri ödeme yaparken sorumlu tutulur. Firmamız, geri ödeme sürecinde herhangi bir sorumluluk kabul etmez.